FENNTARTHATÓ EGYETEM KONFERENCIA - A felsőoktatás helye és szerepe a fenntarthatóságban

2019. április 10., szerda

Az Óbudai Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és az ELTE Együtt a Környezettudatos Szemléletért program közös szervezésében megvalósuló „Fenntartható Egyetem konferencia” keretében – a globális környezetvédelmi és a fenntarthatósági kihívások elemzését, a hazai kihívások áttekintését követően – azt kívánjuk felderíteni, hogy a felsőoktatás kiterjedt intézményhálózata hogyan tud hozzájárulni a fenntartható fejlődési célok megvalósulásához – akár az infrastruktúra üzemeltetőként, munkáltatóként – de legfőképp oktatási, kutatási és harmadik missziós tevékenysége révén.

Konferencia a társadalom összes szereplőjéhez szól, arra meg kívánjuk hívni a kormányzati, a vállalati és a civil partnereket, és közösen szeretnénk szembenézni azzal, hogy a felsőoktatás napjainkban mennyiben képes megfelelni ezen a feladatának. A rendezvényen a helyes gyakorlatok bemutatására helyezzük a hangsúlyt, olyan hazai és nemzetközi példákat kívánunk bemutatni, melyekben a felsőoktatási intézmény élen jár a fenntarthatósági elvek érvényesítésében.

Regisztráció: